Дерматологічні захворювання

Шкірні захворювання - комплексна запальна реакція шкіри з різною локалізацією, що виникає внаслідок прямого впливу різних фізичних і хімічних подразників шкірного покриву.

Найчастіше причинами шкірних захворювань стають: порушення обміну речовин (метаболізму), гормональні збої і перебудови (особливо в підлітковому віці), кишковий дисбактеріоз, різні захворювання шлунково-кишкового тракту, стреси.

Види шкірних захворювань у людей досить різноманітні: грибки, гнійники, проказа (також відома як лепра), шкірний туберкульоз, шкірні хвороби, викликані тваринними паразитами, зкзема, псоріаз, лишаї, хвороби шкірних залоз

Іноді поява шкірного захворювання може мати психосоматичну природу (тобто мати психогенне походження), наприклад, реакція на сильний емоційний стрес, конфлікт, гострі особисті переживання. У такому випадку лікування спеціальними засобами поєднується (або зовсім замінюється) психотерапією.

Дерматологічні захворювання у дітей

У дерматології розрізняють 6 інфекційних хвороб дитячої шкіри. Вони класифіковані в медицині за певною нумерацією:

  1. Кір (РНК-вірус роду морбіллівірусів);
  2. Скарлатина (бета-гемолітичний стрептокок групи А);
  3. Краснуха (тогавірус);
  4. Вітряна віспа, інфекційний мононуклеоз (віруси герпесу 3,4 типів), ентеровіруси Коксакі і ECHO;
  5. Інфекційна еритема (парвовірус В19);
  6. Дитяча розеола - раптова екзантема, або триденна лихоманка (віруси герпесу 6,7 типів).

Гнійничкові ураження шкірного покриву у дітей, або піодермії, є дуже частим явищем в дитячій дерматології. Якщо у дитини сильний імунітет, то, ймовірно, нічого не станеться, але при гіповітамінозі, переохолодженні, перевтомі, порушеннях функціонування сальних і потових залоз, ендокринної системи слід очікувати тих чи інших проявів піодермії, а саме: фолікуліту, фурункульозу, карбункульозу, гідраденіту, імпетиго, сухої стрептодермії, ектіми.

Говорячи про вірусні дерматози у дітей, слід звернути увагу на найбільш поширені прояви вірусів сімейства Herpesviridae, тобто герпесу:

  • простий герпес (викликає бульбашкові утворення на слизовій оболонці та шкірі в області рота і носа, відноситься до першого з восьми типів герпесу (Herpes simplex virus 1, або HSV-1).
  • бородавки, які поділяються на звичайні, або вульгарні, підошовні, пласкі і загострені. Вони викликаються вірусом папіломи людини (Human Papillomavirus, або HPV), у дітей зустрічаються плоскі (HPV-3), звичайні (HPV-2,3) і рідше - підошовні бородавки (HPV-1,2,4). Захворювання передається прямим шкірним контактом при наявності мікротравм шкіри, але тільки при зниженому клітинному імунітеті.

Ураження шкіри неінфекційного походження у дітей, а також ураження паразитарного характеру, алергічний висип, шкірні висипання на тлі зміни нервової системи, хвороби сальних і потових залоз вимагають серйозної уваги батьків та обов'язкового звернення до лікаря.

Лікування дерматологічних захворювань за кордоном

Лікарня-курорт "Dead Sea Clinic", Ізраїль - унікальна здравниця на Мертвому морі, в якій є обладнання та сучасна апаратура для проведення бальнео- таласотерапії, аромопелоїдотерапіі, фізіотерапії, реабілітації. Особливістю лікарні є використання космецевтики (лікувальної косметології) в поєднанні з таласотерапією. Абсолютно технологічні інновації дозволяють проводити надефективні процедури в дерматологічній практиці, при вирішенні естетичних проблем і реального омолодження. Остаточний вибір виду лікувальної програми доцільно робити після консультації лікарів "Dead Sea Clinic", які враховують можливі протипоказання і ваші індивідуальні показання до лікування. До штату "Dead Sea Clinic" входять фахівці і персонал, що мають багатий досвід роботи та бездоганні рекомендації.

Курс лікування в клініці "Dead Sea Clinic" може тривати від тижня до 4-х тижнів і залежить від патології та інтенсивності вираження захворювання у пацієнта. Як правило, лікування в клініці проводиться за попереднім записом, що спрощує отримання пацієнтом первинної консультації у лікаря і виконання призначеного лікування в терміни перебування на курорті.

Бальнеотерапевтична клініка міста Харкань, Угорщина

Особливу популярність через ефективність в лікуванні дерматологічних захворювань отримав курорт Харкань, сірчисті води якого надають пом'якшувальний ефект при симптомах псоріазу (лускатого лишаю).

Крім псоріазу або одночасно з його лікуванням можна лікувати безпліддя, хронічні гінекологічні захворювання, хвороби опорно-рухового апарату. Склад води, мг/л: Катіони: Калій 15,5, Натрій 158, Кальцій 50, Магній 11.2, Залізо 0,01, аніони: Нітрат 0,4, Хлорид 105, Бромід 0,61, Йодид 0,12, фторид 1 , 39, Сульфат 6,9, Вуглеводень 525, Сульфід 12,4, метавинна кислота 55, Вільна вуглекислота 242

Всього розчинених мінеральних речовин 990.