Ендокринні захворювання

В основі будь-яких захворювань ендокринної системи є одна або кілька основних причин: недостатність того чи іншого гормону; надлишок певного гормону; виробництво залозою ненормального (аномального) гормону; стійкість до дії гормону; порушення доставки, метаболізму або ритму його секреції.

Природа походження подібних порушень не завжди зрозуміла, але все ж є деякі основні причини через які це може відбуватися.

Причини дефіциту гормонів (вродженого або набутого) в більшості випадків відомі. До них відносяться: інфекційні ураження залоз внутрішньої секреції, вроджене недорозвинення (гіпоплазія) цих залоз (вроджений гіпотиреоз), крововиливи в залозу або недостатнє кровопостачання (післяпологовий гипопитуитаризм), запальні процеси (цукровий діабет через панкреатиту), аутоімунні ураження (аутоімунний тиреоїдит, що завершується на гіпотиреоз), пухлини (аденоми гіпофіза), недостатнє надходження в організм речовин, необхідних для виробництва гормонів (гіпотиреоз через дефіцит йоду) і ін.

До хвороб ендокринної системи, розлади харчування та порушення обміну речовин відносяться такі захворювання: аденома гіпофіза, мікроаденома гіпофіза, пролактінома, акромегалія, аутоімунний тиреоїдит (тиреоїдит Хашимото), хвороба Вільсона-Коновалова, гігантизм, гінекомастія у чоловіків, гіперандрогенія, гіперпаратиреоз, гіпопаратиреоз, гіпотиреоз (Мікседема), метаболічний синдром, нецукровий діабет, цукровий діабет, цукровий діабет 1 типу, синдром і хвороба Іценко-Кушинга (гіперкортицизм), тиреоїдит, тиреотоксикоз (гіпертиреоз), тіреоток січескій криз, ендокринна артеріальна гіпертензія.

Лікування ендокринних захворювань у дітей

Найбільш поширеними захворюваннями, які відносяться до ендокринної дитячої патології, є: цукровий діабет, нецукровий діабет, гіпопітуїтаризм, ожиріння, гіпотиреоз, дифузний токсичний зоб, хронічна недостатність кори надниркових залоз, передчасний статевий розвиток, затримка статевого розвитку. Дуже важливо пам'ятати про те, що першим лікарем, який може запідозрити проблему у дитини є педіатр. Важливо не пропускати профілактичних оглядів, звертатися до лікаря при будь-яких скаргах, не відмовлятися від консультації у дитячого ендокринолога.

Ряд вищевказаних ендокринних дорослих і дитячих захворювань успішно і ефективно лікується за кордоном. Новітні лабораторні та інструментальні методи аналізу дозволяють провести комплексне обстеження пацієнта, а також залучити при необхідності фахівців суміжних областей - гінекологів, маммологов і урологів - для постановки точного діагнозу.

Фахівці провідних зарубіжних клінік комбінують нові методи лікування і використовують тільки медикаменти нового покоління для лікування ендокринних захворювань, поєднуючи з перевіреними схемами терапії.

Клініки по лікуванню ендокринних захворювань за кордоном

Клініка Dialibre, Іспанія - спеціалізується на лікуванні діабету у дітей та молоді (від 0 до 25 років), і єдина в Іспанії здійснює комплексне лікування діабету першого типу, використовуючи інсулінові помпи і системи моніторингу глюкози останнього покоління.

Єдина квота пацієнта Dialibre включає комплексне обслуговування: консультації лікаря педіатра-ендокринолога, тренінги професіоналів-дієтологів і тренінги по використанню технології, психологічну підтримку пацієнтів і членів сім'ї.

На сьогоднішній день інсулінові помпи і системи постійного моніторингу глюкози широко використовуються для лікування діабету першого типу у дітей та молоді в багатьох країнах Європи. Одне з головних переваг даного методу це можливість досягти високого рівня контролю діабету, знизити ризик гіпоглікемії і домогтися високого рівня незалежності дитини. Одне з головних переваг даного методу це можливість досягти високого рівня контролю діабету, знизити ризик гіпоглікемії і домогтися високого рівня незалежності дитини.

Інститут ендокринології МЦ Меїр, Ізраїль - один з головних не тільки в Ізраїлі, але і у всьому світі, де проводиться діагностика і лікування багатьох ендокринних захворювань (гормональних порушень), діабету, порушень обмінних процесів в організмі (метаболізм).

В Інституті ендокринології МЦ Меїр проводиться масштабна дослідницька робота, а також проходять конференції міжнародного рівня на такі теми, як: лікування синдрому переміжної кульгавості, лікування діабетичної стопи і цукрового діабету, лікування пухлин щитовидної залози, хірургія в ендокринології.

Ендокринологічне відділення при клініці Меїр надає пацієнтам якісну медичну допомогу. У відділенні працюють лікарі високого професійного рівня, тут постійно ведуться дослідження і клінічні тестування нових методик боротьби з порушеннями ендокринної системи. У відділенні проводиться високоточна діагностика і ефективне лікування дисфункцій гіпофіза і гіпоталамуса, порушень роботи щитовидної залози, статевих залоз, наднирників.