Захворювання крові і кровоносної системи

Кровоносна система займає дуже важливу роль в організмі людини, оскільки регулює всі функції нашого організму. Хвороби крові завжди протікали проблемно, важко піддаючись лікуванню. Але сьогодні новітні технології та препарати допомагають багатьом хворим справлятися з недугами. Виходячи з її складу, стає ясно, чому всі хвороби крові класифікуються на чотири категорії, що виділяються в залежності від ураження компонентів - тромбоцитів, еритроцитів, плазми і лейкоцитів. Такі хвороби крові, як поліцитемія і анемія, викликаються аномаліями еритроцитів. Тромбоцитопенія ж виникає в зв'язку з аномалією тромбоцитів, лейкоз і лейкопенія асоціюється з порушенням кількості лейкоцитів. У зв'язку з аномаліями плазми виникає ціла група захворювань крові, в числі яких - гемофілія А і агамаглобулінемія. Променева хвороба теж призводить до хвороб крові.

Лікування захворювань крові і кровоносної системи у дітей

У дітей, особливо раннього віку, найбільш часто зустрічається таке захворювання крові, як анемія. Під анемією розуміють зниження кількості гемоглобіну (менше 110 г/л), або числа еритроцитів (менше 4-х 1012/л), або того й іншого. Залежно від ступеня зниження вмісту гемоглобіну розрізняють легкі (Нb 90-110 г/л), середньотяжкі (Нb 60-80 г/л) і важкі (Нb менше 60 г/л) форми анемії.

Підвищений ризик захворюваності анемією існує перш за все для дітей, що народилися при недоношеній або багатоплідній вагітності, а також страждають якими-небудь супутніми захворюваннями кишечника. Найбільш висока частота захворюваності відзначається у дітей до трьох років, що пов'язано з недостатньою зрілістю органів системи кровотворення і їх підвищеною сприйнятливістю до негативних впливів навколишнього середовища. Найчастіше в ранньому віці зустрічається залізодефіцитна анемія.

Найнебезпечнішим захворюванням крові у дитини вважається лейкоз. Лейкоз є онкологічним захворюванням, яке вражає безпосередньо органи кровотворення. Такий вид хвороби найбільш поширений в дитячому віці. Спочатку йде ураження кісткового мозку, де з'являються і розвиваються всі клітини крові. Основною метою цієї хвороби є руйнування лейкоцитів і порушення їх початкового дозрівання. Такий тривалий процес в подальшому перешкоджає розвитку і дозріванню тромбоцитів і еритроцитів. До цього дня точно не відомо, що саме є причинами такої дії. Одне, що можна сказати з приводу цього захворювання, що воно може йти походити від сильного іонізуючого випромінювання.

У медичній практиці існує кілька форм цієї хвороби, але визначити їх за симптомами досить важко. Це можна зробити тільки після багаторазових аналізів, але й при цьому можливий помилковий результат.

Лікування захворювань крові і кровоносної системи за кордоном

Центр гематології Tel Aviv CLINIC, Ізраїль забезпечує лікування раку крові і злоякісних захворювань органів кровоносної системи організму - селезінки, кісткового мозку і лімфатичних вузлів. У центрі висококваліфіковані лікарі проводять ефективне лікування злоякісних гематологічних захворювань, таких, як гострі і хронічні лейкози, MDS (мієлодиспластичний синдром), множинна мієлома, лімфоми Ходжкіна і неходжкінські лімфоми, а також доброякісних захворювань крові, таких, як анемія і порушення згортання крові.

Лікування включає в себе інноваційну хіміотерапію для вперше виявлених хворих і хворих з рецидивом захворювання, експериментальну хіміотерапію для пацієнтів з рефрактерною хворобою, трансплантацію стовбурових клітин.

Іноземні пацієнти проходять лікування в одномісних номерах, обладнаних фільтрами HEPA для очищення повітря і зниження захворюваності на інфекції, а також засобами для інтенсивної терапії. Мультидисциплінарна команда лікарів-гематологів, трансплантологів, медсестер, фахівців з інфекційних захворювань, дієтологів і психологів забезпечує високу якість медичної допомоги.

Медичний центр Анадолу (Anadolu), Туреччина - лідер охорони здоров'я Туреччини, спеціалізується на лікуванні лейкозу. Високий рівень медичної освіти є одним з основних пріоритетів Медичного Центру Анадолу. Слідуючи цим пріоритетам, Медичний центр Анадолу об'єднав лікарів, сертифікованих в США, і передових академіків Туреччини для забезпечення лідерства в сфері охорони здоров'я. А медсестри, які володіють іноземними мовами, і персонал, який постійно удосконалюється на тренінгах, які проводяться викладачами Центру Джонса Хопкінса, забезпечують відмінний догляд за пацієнтами.

У відділенні гематології Медичного центру Анадолу проводиться лікування та діагностика таких внутрішніх хвороб, як анемія, тромбоз, порушення згортання крові, а також таких форм раку, як лейкемія, лімфома і мієлома. У відділенні відкрито Центр трансплантації кісткового мозку.

Відділення гематології застосовує у своїй роботі мультидисциплінарний підхід і працює в тісній співпраці з Відділенням внутрішніх хвороб. Лікарі Відділення гематології займаються лікуванням захворювань крові, які були діагностовані лікарями-терапевтами або іншими фахівцями і для лікування і діагностики яких потрібен особливий досвід і знання в сфері гематології.

Можливості Відділення гематології МЦА:

  • Гематологічна онкологія;
  • Коагуляція і гематологічна лабораторія при клініці;
  • Проточна цитометрія, генетичні та ПЛР лабораторії;
  • Молекулярно-таргетна терапія;
  • Високі дози хіміотерапії зі збереженням стовбурових клітин;
  • Біотерапія та імунотерапія;
  • Центр трансплантації кісткового мозку.