Хвороби серця і судин

Беручи до уваги статистичні дані, легко помітити, що у всіх країнах світу найвищий відсоток смертності пов'язаний із захворюваннями серцево-судинної системи. Вивчення природи виникнення цих захворювань показує, що деякі з них мають інфекційний характер, а інші - вроджений або спадковий. Але все ж велика їх частина є наслідком неправильного способу життя, емоційних стресів, шкідливих звичок.

Умовно, з урахуванням причин виникнення такі захворювання можна розділити на такі групи: ревматичні, сифілітичні, гіпертонічні та атеросклеротичні, вроджені та функціональні хвороби серця.

До судинних захворювань належать захворювання артерій, вен і лімфатичної системи. До найбільш частих і найбільш небезпечних на сьогоднішній день захворювань судин відносяться такі, як аневризма черевної аорти, аневризма грудної аорти, захворювання аорти та периферійних артерій, високий артеріальний тиск і захворювання кровоносних судин нирок, атеросклероз сонних артерій, інсульт, транзиторні ішемічні атаки.

Захворювання судин ніг - це не хвороба однієї гомілки або гомілковостопний частини - це загальна недуга. Проявляється вона або через підвищення згортання крові, або через зменшення руху крові по судинах, або через порушення клапанних функцій вен. В результаті - скарги на болі в суглобах. Однак найчастіше виною стають не суглоби, а судини. Атеросклероз нижніх кінцівок - поширене захворювання судин, викликане їх звуженням. Спостерігається в основному у чоловіків старше 40 років. Він нерідко викликає важку недостатність кровообігу нижніх кінцівок, прирікаючи хворих на нестерпний біль і позбавляючи їх працездатності. Процес локалізується переважно у великих кровоносних судинах (аорта, клубові артерії) або артеріях середнього діаметру (стегнові, підколінні). Однак останнім часом атеросклеротичні зміни виявляються у дітей і навіть у новонароджених.

Лікування хвороб серцево-судинної системи у дітей

Хвороби серця і судин дуже часто можуть виникати навіть у зовсім маленьких дітей. Недуги можуть бути як вродженими, так і набутими.

До вроджених недуг серцево-судинної системи відносяться вади великих судин і серця. Такі хвороби виявляються ще в період внутрішньоутробного розвитку або в перші місяці після народження. У більшості випадків для їх лікування потрібно хірургічне втручання.

Набуті захворювання серцево-судинної системи можуть з'явитися в будь-якому віці. Спровокувати їх виникнення може як інфекційне захворювання у дитини, так і перенесені хвороби матері під час вагітності. До поширених дитячих захворювань серця і судин можна віднести аритмію, синдром вегето-судинної дистонії, пороки і аномалії розвитку серця і судин.

Досить часто зустрічаються захворювання серцево-судинної системи у дітей молодшого шкільного віку. На жаль, число хворих на туберкульоз дітей з кожним роком збільшується. Цьому сприяють погана екологія, неякісне харчування, неправильний спосіб життя, стреси. Багато дітей з хворобами серця і судин стають інвалідами.

Існують певні чинники ризику виникнення серцево-судинних захворювань, знаючи про які, можна запобігти їх появі у дітей. До факторів, що впливають на виникнення вроджених вад розвитку серцево-судинної системи, можна віднести спадковість, ведення нездорового способу життя під час вагітності, внутрішньоутробне інфікування, хвороби матері (цукровий діабет, гіпертонія і т.п.), пологові травми.

Лікування хвороб серцево-судинної системи за кордоном

Польсько-американські клініки серця, Польща - єдина в Польщі мережа медичних установ, що займається комплексним лікуванням серцево-судинних захворювань від профілактики і до сучасних операцій в області інвазивної кардіології, кардіохірургії та судинної хірургії, а також реабілітації, яка дозволяє пацієнтові повернутися до повної фізичної і громадської активності.

Послуги з реабілітації надаються на курорті Устронь - одному з найбільших курортів в Європі.

У клініках проводиться не тільки діагностика, лікування та реабілітація після серцево-судинних захворювань, але і науково-дослідницька діяльність. Їм належить Центр досліджень і розробок (CBR), що використовує інноваційні рішення в клінічній практиці, які покращують результати лікування серцево-судинних захворювань в Польщі.

Діяльність клініки зосереджена на захворюваннях серця і кровоносної системи - від лікарського обстеження до операцій на відкритому серці.

За якістю кардіохірургічного лікування клініка в м. Бельсько-Бяла конкурує з кращими медичними установами США і Великобританії, що ставить її на провідне місце в Польщі.

Виживання пацієнтів в Польсько-американських клініках серця в разі інфаркту міокарда без підйому сегмента ST знаходиться на рівні 90,6% - його можна порівняти з європейським показником, що становить 88,9%, а в разі нестабільної стенокардії - 95,7%, в порівнянні з 94,7%

Показник виживання протягом трьох років у пацієнтів American Heart Clinics з гострим коронарним синдромом вище, ніж результат в порівнюваній групі пацієнтів з міжнародного регістру GRACE (Global Registry of Acute Coronary Events), приблизно на 7% (87% в порівнянні з 80% за реєстром GRACE ),

Клініка пропонує:

 • Індивідуальний підхід і постійний медичний догляд з боку видатних лікарів до і після лікування, в тому числі лікарів, які говорять арабською мовою.
 • Прийом до нашої клініки без обмежень, цілодобово.
 • Медична безпека і ефективність лікування.
 • Мінімально інвазивні операції, що гарантують швидке повернення до нормальної активності і обмеження хворобливих відчуттів для пацієнтів.
 • Висока якість послуг - ми отримали сертифікат ISO 9001: 2008 та сертифікат «Лікарня без болю».
 • Опіка координатора.
 • Проживання пацієнта і його сім'ї.
 • Трансфер з аеропорту, транспорт між готелем і клініками.
 • Історія хвороби рідною мовою пацієнта, на флеш-накопичувачі.
 • Адаптація послуг і пропозицій до звичаїв і традицій пацієнтів.
 • Багаторічний досвід в лікуванні зарубіжних пацієнтів.

Клініка «Кардіоліта», Литва – одна з найбільших приватних медичних установ в Литві і в країнах Балтії.

Найскладніші хірургічні операції проводяться на найвищому рівні, за пацієнтами в палаті інтенсивної терапії ведеться безупинне спостереження, післяопераційний догляд вирізняється високою якістю.

«Кардіоліта» - єдина в Литві приватна клініка, в якій надається всебічна кардіологічна допомога.

При наявності ішемічної хвороби серця виконується селективна коронарографія, під час якої і підбирається оптимальний спосіб лікування в залежності від локалізації і ступеня ураження вінцевих артерій. Виконуються такі процедури:

 • Ангіопластика вінцевих артерій (розширення в місцях звуження) і стентування (встановлення стента на місце звуження); процедура виконується як в плановому, так і в терміновому порядку;
 • Операція шунтування вінцевих артерій - автовенозні або автоартеріальні обвідні шунти, що вводяться в умовах штучного кровообігу або активного серцебиття. Операція виконується в плановому або терміновому порядку при розвиненому інфаркті міокарда.

За наявності ураження серцевих клапанів ревматоїдного або іншого походження виконуються:

 • Пластика серцевих клапанів, зберігаючи клапани
 • Зміна серцевих клапанів на біологічні або механічні протези
 • операція Росса

При наявності ішемічної хвороби серця або ревматоїдного ураження клапанів виконуються одночасні комбіновані операції аортокоронарного шунтування і пластики або протезування клапанів.

Хірургія наслідків інфаркту міокарда:

 • Зашивання розірваної міжшлуночкової перегородки
 • Пришивання пошкоджених внаслідок розривання хорд клапанів і пластика клапанів
 • Видалення аневризми лівого шлуночка з відновленням форми і геометрії шлуночка, часто додатково реваскуляризуючи міокард процедурою шунтування і пластикою або протезуванням клапанів
 • Операції аневризми аорти та гострих дисекцій аорти:
 • Видалення аневризми висхідної аорти зі збереженням аортального клапану або зміною його на протез
 • Зміна кореня аорти на біологічну аорту
 • Видалення аневризми дуги аорти і низхідної грудної аорти
 • Хірургія аорти і її гілок в разі її гострої дисекціі

Перкатетерні і операційні методи відновлення ритму застосовуються при наявності будь-якого з перерахованих вище захворювань або в якості самостійного захворювання:

 • Міні-інвазивна процедура MAZE (через маленькі розрізи)
 • Процедура MAZE відкритого серця з одночасним виконанням операції клапанів чи іншої операції на серці
 • Імплантація стимуляторів і дефібриляторів серця

Німецький кардіологічний центр в Берліні, Німеччина - центр кардіохірургії в Берліні об'єднує в собі кілька відділень:

Відділення серцево-судинної і грудної хірургії.

Інститут анестезіології.

Відділення вроджених вад серця і дитячої кардіології.

Внутрішні хвороби - кардіологія.

Амбулаторний центр.

Клініка обслуговує всіх пацієнтів, що звернулися для лікування, незалежно від їх стану і тяжкості захворювання, намагаючись надати максимально ефективну допомогу і досягти позитивних результатів. Кожному хворому забезпечено індивідуальний підхід і найкраще обслуговування. З практикуючих лікарів центру (190 осіб), більше ста є сертифікованими фахівцями, які допущені до самостійної роботи, крім цього тут працюють професори (одинадцять) та приватні доценти (п'ятнадцять осіб). Кардіохірургічний центр в Берліні - єдиний в Німеччині, що пройшов повторну сертифікацію. Застосування в лікуванні пацієнтів найсучасніших технологій і багатий досвід фахівців, допомагають в досягненні прекрасних результатів.

Більше половини всіх операцій, що проводяться в кардіохірургічному відділенні - це аорто-коронарне шунтування або АКШ. Ці операції проводяться навіть пацієнтам з порушенням скорочувальної здатності шлуночків серця. У будь-якій іншій клініці таким пацієнтам просто відмовили б у проведенні операції або, в кращому випадку, запропонували б пересадку серця.

Ще одним основним напрямком медичної діяльності Берлінського центру є хірургія клапанів серця. Для протезування клапанів використовуються протези, виготовлені як із синтетичних, так і з біологічних матеріалів. Крім вищеназваних операцій, в центрі здійснюється:

Протезування аорти. Проводиться на грудному відділі аорти за допомогою апарату штучного кровообігу в глибокій гіпотермії. Протягом року таких операцій проводиться більше двохсот.

Лікування аневризми аорти. Операції при аневризмі аорти є пріоритетним напрямком центру кардіохірургії, оскільки таке захворювання є небезпечним, і за прогресування може статися розрив, що призведе до серйозних ускладнень, аж до летального результату.

Лікування стенозів. Коронарне стентування і коронарна ангіопластика, проведені своєчасно, дозволяють попередити інфаркт міокарда.

Лікування пороків серця. Медичний центр кардіохірургії є однією з провідних клінік, що займаються оперативним лікуванням цього захворювання.

Трансплантація органів (серця/легенів). Протягом останніх десятиліть в клініці проведено найбільшу кількість операцій з пересадки органів (серце/легені) в Німеччині.