Нефрологічні захворювання

Нефрологія - терапевтичний напрямок в медицині, в якому лікарі займаються вивченням функцій нирок людини і лікуванням всіх пов'язаних з цим патологічних змін.

Нирки відповідають за виведення з організму токсинів, продуктів обміну речовин та інших шкідливих сполук. Їх ураження одразу ж позначається на роботі всього організму.

До спеціалізації нефрологів відносяться такі захворювання сечовидільної системи, як:

  • гломерулонефрит - імунне захворювання нирок. Має всі загальні ознаки захворювання такого характеру. Практично завжди супроводжується гематурією, а під час гострої фази сечовипускання може зовсім припинитися. Хвороба вражає відразу обидві нирки. Вона небезпечна тим, що зазвичай супроводжується артеріальною гіпертензією, масивними набряками, у важких формах може спостерігатися навіть набряк легенів і головного мозку. У легких формах симптоми можуть бути практично непомітні;
  • хронічна ниркова недостатність - порушення функцій нирок;
  • сечокам'яна хвороба. Основний симптом: ниркова колька, що виникає внаслідок того, що камені в нирках закупорюють сечовід, не даючи сечі виходу. Біль при цьому має гострий і переймоподібний характер, поширюється від попереку до нижньої частини живота, статевих органів і внутрішньої поверхні стегна. Може спостерігатися підвищення температури і тиску, нудота, блювота. Кількість виділеної сечі стає меншою, але позиви - частішими. У сечі можна помітити домішки крові, дрібні камені і пісок;
  • нефрит - запалення нирок;
  • гіпертонія з ураженням нирок;
  •  пієлонефрит - інфекційне ураження чашечно-мискової системи і паренхіми нирок. Як правило, уражається одна нирка, але може виникати і двосторонній запальний процес. Виникає набряк органу, його збільшення в обсязі, в результаті чого виникають больові відчуття. Хворий може скаржитися на тяжкість в попереку, дискомфорт, ниючий біль; амілоїдоз нирок - утворення в тканинах органу амілоїду, що вражає їх. Виникає в результаті порушення обміну білків;
  • ураження нирок ліками (після лікування інших органів) та інші захворювання.

Нефрологічні захворювання у дітей

Більшість нефрологічних захворювань протікають у дітей непомітно, в цьому полягає «підступність» таких розладів, однак це стосується далеко не всіх захворювань нирок. Особливу тривогу повинні проявляти батьки, які мають хронічні захворювання нирок або сечового міхура, оскільки ймовірність появи цих недуг у їх дитини різко зростає. Сьогодні завдяки ультразвуковим методам дослідження вади нирок можуть діагностуватися вже на найбільш ранніх етапах розвитку плоду. Перенесені матір'ю вірусно-бактерійні інфекції, загроза переривання вагітності, ранні токсикози - все це є факторами ризику розвитку патології нирок у новонароджених. Про ці особливості перебігу вагітності необхідно своєчасно інформувати педіатра. При підозрі на вроджену ваду нирок у плоду рекомендується обстежити малюка в спеціалізованому стаціонарі відразу ж після його народження. Вроджені вади можуть бути вираженими, як, наприклад, гідронефроз (розширення порожнин нирки з переповненням їх сечею і наступною атрофією тканин), і менш вираженими, як, скажімо, дисплазія нирки (зменшення її розмірів з одночасним пороком розвитку тканини). Порушення відтоку сечі з нирок веде до їх загибелі, тому необхідно обстеження і усунення причин, що перешкоджають відтоку сечі.

Лікування нефрологічних захворювань за кордоном

Нефрологічний центр Tel Aviv CLINIC, Ізраїль - центр нефрології в Ізраїлі, що є філією кафедри внутрішніх хвороб та педіатрії. Тут займаються вивченням функцій і захворювань нирок, проводять діагностику і лікування хвороб нирок, в тому числі електролітні порушення і артеріальну гіпертензію, а також здійснюють процедури, які вимагають особливих видів замісної ниркової терапії, серед яких діаліз і ниркова трансплантація.

Центр нефрології в Ізраїлі при необхідності проводить спеціалізовані тести, щоб виявити певні системні захворювання, що призводять до ниркової недостатності, такі як інфекції (гепатит B, гепатит C), аутоімунні захворювання (системний червоний вовчак, васкуліт ANCA), paraproteinemias (амілоїдоз, множинна мієлома) і хвороби обміну речовин (цукровий діабет, цистиноз).

У центрі відділення нефрології ізраїльської клініки ефективно лікують такі хвороби нирок, як ниркова недостатність, нефрит, різні нефропатії (при отруєннях, інтоксикаціях, системних захворюваннях, цукровому діабеті) та ін. Оперативна нефрологія за кордоном забезпечує трансплантації (пересадки) донорської нирки і застосування штучної нирки ( гемодіаліз).

Центр нефрології в Ізраїлі є філією кафедри внутрішніх хвороб та педіатрії, що займаються вивченням функцій і захворювань нирок, тут проводять діагностику та лікування хвороб нирок, в тому числі електролітних порушень і артеріальної гіпертензії, а також виконують процедури, які вимагають замісної ниркової терапії, в тому числі діаліз і ниркову трансплантацію.

Центр нефрології в Ізраїлі при необхідності проводить спеціалізовані тести для того, щоб виявити певні системні захворювання, які призводять до ниркової недостатності. Серед них інфекції (гепатит B, гепатит C), аутоімунні захворювання (системний червоний вовчак, васкуліт ANCA), paraproteinemias (амілоїдоз, множинна мієлома) і хвороби обміну речовин (цукровий діабет, цистиноз).

Структурні аномалії нирок розглядаються через широкий спектр засобів. Вони можуть включати ультразвукове дослідження, комп'ютерну томографію (КТ), сцинтиграфію, ангіографія або магнітно-резонансна томографія (МРТ).

Нефрологічний центр Шаріте, Німеччина - унікальна клініка, основними завданнями якої є надання кваліфікованої допомоги пацієнтам з хронічними захворюваннями нирок, такими, як гломерулонефрит, бактеріально-запальні процеси в нирках, а також з патологією нирок, пов'язаною з високим рівнем кров'яного тиску. Крім того, надається допомога хворим з вродженими аномаліями за типом кістозної нефропатії, з хворобою Фабрі (сфінголіпідоз, що викликається дефіцитом альфа-галактозидази А) і туберозним склерозом (хвороби Бурневілля - рідкісне генетичне захворювання, при якому в різних органах і тканинах з'являються множинні доброякісні пухлини).

Вченими нефрологічної клініки при кампусі Шаріте Центр застосовується передова методика лікування з використанням лікарського препарату Еверолімус (Everolimus) - високоселективного інгібітора кінази mTOR, який вже встиг показати свою високу ефективність як засіб патогенетичної терапії хвороби Бурневілля (туберозного склерозу). По суті, на сьогоднішній день препарати цього класу є єдиним медикаментозним терапевтичним методом, спрямованим безпосередньо на усунення причини цього захворювання і впливає відразу на весь спектр його клінічних проявів.

Досвідчені лікарі нефрологічної медичної клініки при кампусі Шаріте Центр в тісній співпраці з їх колегами-урологами проводять найрізноманітніші оперативні втручання на нирках, а також сечовому міхурі і сечовивідних шляхах, включно із мініінвазивними операціями.