Неврологічні захворювання, нейрохірургія / ДЦП

Неврологія займається вивченням захворювань нервової системи. Нервова система - унікальна. Завдяки її роботі досягається взаємоінтеграція в роботі всіх органів і тканин та здійснюється функціональне об'єднання їх в цілісний організм. Тому і порушення роботи нервової системи призводять до розладу тих чи інших функцій організму.

Шалений ритм життя, надмірні навантаження призводять до того, що люди все частіше схильні до невралгічних розладів, депресій і стресів. Досить численними стають неврологічні патології, серед яких вроджені захворювання і травми, пухлини і запальні процеси, захворювання судин мозку, різні дистрофічні ураження і т.п.

Неврологічні захворювання вимагають спеціальних методів діагностики та лікування. Такі методи успішно використовуються в зарубіжних клініках.

Говорячи про лікування захворювань в цій галузі медицини, ми маємо на увазі подолання наслідків менінгітів, лікування астено-невротичних розладів, енцефалітів, реабілітацію після інсультів і т.д.

Цим списком лікування захворювань центральної нервової системи в Європі і Азії не обмежується. Спеціалізовані неврологічні центри також мають успішний досвід лікування запалення трійчастого нерва; ранньої діагностики хвороби Альцгеймера; реабілітаційного лікування хвороби Паркінсона; реабілітаційного лікування при розсіяному склерозі, а також лікування багатьох інших хвороб.

У провідних зарубіжних клініках при лікуванні неврологічних захворювань часто використовують інновації і застосовують безліч ефективних методів, які дають великий шанс пацієнтові на одужання.

Лікування неврологічних захворювань у дітей

Дитяча неврологія -досить непроста медична спеціальність, яка значно відрізняється від дорослої неврології, скільки захворювання у дітей часто проявляються шляхом появи абсолютно різних і несподіваних ознак, які змінюються в залежності від віку, вихідного стану організму дитини і навіть від її оточення. Саме в дитячому віці найчастіше зустрічаються рідкісні неврологічні захворювання, а також захворювання, що протікають атипово. Це змушує дитячих неврологів багато в чому покладатися на свій досвід і інтуїцію.

Це галузь медицини, яка вивчає захворювання нервової системи у дітей. Будова і функціонування нервової системи дитини значно відрізняється від її стану у дорослої людини. Найголовнішим завданням дитячої неврології є якомога більш раннє виявлення перинатальних уражень нервової системи.

Ряд неврологічних захворювань, таких як пороки внутрішньоутробного розвитку і родові травми, мінімальна мозкова дисфункція (ММД), епілептичний синдром і епілепсія, порушення мови, заїкання, енурез та інші успішно лікуються в провідних європейських і американських клініках.

 

Лікування неврологічних захворювань за кордоном

Міжнародна клініка реабілітації (Клініка Козявкіна), Львів / Трускавець- (International Clinic of Rehabilitation) - спеціалізований медичний центр, який здійснює реабілітаційне лікування хворих із захворюваннями нервової системи. Міжнародна клініка реабілітації використовує в своїй роботі унікальний метод інтенсивної нейрофізіологічної реабілітації В. Козявкіна.

У складі International Clinic of Rehabilitation знаходиться реабілітаційний центр «Еліта», створений в 1990 році в місті Львів. Реабілітаційний центр має в своєму розпорядженні унікальне обладнання для комп'ютерного електроенцефалографічного дослідження мозку. Тут також розробляються способи і методи реабілітації та відновного лікування для хворих із захворюваннями нервової системи.

Реабілітаційний центр «Еліта» має у своєму розпорядженні просторі кабінети, оснащені необхідним обладнанням для проведення реабілітаційних і коригувальних процедур. Спеціалізовані кабінети для лікувальної фізкультури та механотерапії обладнані тренажерами для вдосконалення поступової вертикалізації тіла, для розвитку координації руху, сили і витривалості. Є кабінети, призначені для проведення занять з застосуванням костюму «спіраль» за програмою біодинамічної корекції руху, а також зал для здійснення комп'ютерної реабілітаційної ігротерапії. Медичний персонал центру прекрасно навчений. Висококваліфіковані лікарі здійснюють індивідуальний підхід до кожного пацієнта, складаючи йому необхідну реабілітаційну програму.

Стаціонарне відділення Міжнародної клініки реабілітації в Трускавці має 100 просторих (одно-, дво- і тримісних) палат, спеціально пристосованих для проживання людей з особливими потребами і оснащених всім необхідним для комфортного проживання.

Неврологічний центр в Белв’ю, Бельгія (Bellevue). Ця медустанова давно завоювала собі репутацію клініки, пацієнтами якої стають люди, що страждають на невралгію, неврит, мають спастичний парез чи параліч, ДЦП, вегетосудинну дистонію, нейрогенну дисфункцію сечового міхура, запально-демієлінізуючі захворювання (наприклад, розсіяний склероз) та ін.

Неврологічний центр в Белв’ю - це сучасні технології, професіоналізм і компетенція персоналу, високий стандарт обслуговування. Кожен пацієнт, який має намір скористатися послугами центру, може розраховувати на те, що його здоров'я виявиться в руках висококласних фахівців.

 

Центр Епілепсії «Бетель», Німеччина - масштабний, спеціалізований центр для лікування епілепсії у дорослих і дітей.

Разом з «Лікарнею «Білефельд» Центр Епілепсії «Бетель» утворює Інститут неврології, який є лідером в області досліджень і розробок з лікування епілепсії не тільки в Німеччині, але і в усьому світі.

Центр займається якісною діагностикою та лікуванням епілепсії у пацієнтів різних вікових категорій. Клініка має в своєму розпорядженні новітнє технічне оснащення для проведення всього спектру лікувально-діагностичних послуг. Фахівці центру використовують інноваційні технології та препарати для лікування різних типів епілепсії, при цьому вони постійно вдосконалюють свій досвід. У клініці здійснюються клінічні дослідження, передхірургічна діагностика, хірургічна терапія, психосоматична епілептологія і постхірургічна реабілітація.

Вдаючись до різних підходів у діагностиці та лікуванні фахівцям різних спеціальностей вдається сформувати повну картину захворювання і розробити індивідуальну програму лікування. Основна мета таких лікувальних програм - по можливості повне позбавлення від епілептичних нападів або управління хворобою, запобігання інвалідності пацієнта, оптимізація соціальних і професійних навичок і можливостей.

Лікарня Крейга, США (Craig Hospital) - одна з провідних американських реабілітаційних установ для хворих з травмами головного та спинного мозку. Лікарня Крейга - це перевірені методи лікування, великий вибір реабілітаційних програм, дбайливе ставлення персоналу. Лікування в Лікарні Крейга індивідуалізоване. Воно враховує конкретні цілі терапії, а також фізичний і емоційний стан кожного пацієнта. Працівники установи прагнуть урізноманітнити життя своїх клієнтів, вносячи в неї моменти радості, - тут практикуються поїздки в гори і екскурсії по місту та інші цікаві заходи.

Значною підтримкою є спілкування з пацієнтами, що мають схожі травми і зуміли успішно адаптуватися до нового життя.

Участь в реабілітаційному процесі близьких і рідних пацієнта - важлива умова для успіху, тому в Лікарні Крейга немає обмежень на візити родичів та друзів, які вважаються частиною команди.

Результати реабілітації Крейга в клініці дуже ефективні, в порівнянні з аналогічними клініками Сполучених Штатів Америки. Після проходження реабілітаційних програм пацієнти стають набагато більш пристосованими до життя, більш соціалізованими і незалежними, частіше повертаються до трудової діяльності.

Лікарня Крейга активно працює з іноземними пацієнтами. Персонал клініки добре підготовлений до роботи з іноземцями. Закордонним пацієнтам надаються послуги перекладача та освітні матеріали його рідною мовою.

 

Дитячий церебральний параліч​

Дитячий церебральний параліч - це група захворювань у дітей з патологією центральної нервової системи. Термін «церебральний параліч» вживається для характеристики групи хронічних станів, при яких уражена рухова і м'язова активність з порушенням координації рухів.

Дуже часто діагноз «ДЦП» не ставиться відразу після народження. Але чим регулярніше при огляді дитини лікарі вживають терміни «синдром м'язового гіпертонусу», «дистонія», «гіпотонія», «підвищена нервово-рефлекторна збудливість», тим серйозніше батьки повинні до цього поставитися. Варто починати діяти негайно. Дітям з такими захворюваннями необхідно регулярно проходити медогляди, причому як у ортопеда, так і у логопеда. ДЦП необхідно лікувати в момент формування патології. І найголовніше - не пропустити його на ранніх стадіях.

Прояви ДЦП залежать від ступеня ураження мозку. Рухові розлади виражаються в порушенні ходи, неконтрольованих рухах рук, закиданні шиї. Одночасно з цим є порушення інтелектуального розвитку та дефекти мови.

Сам по собі церебральний параліч не прогресує, тобто з'являється з самого народження дитини і існує все життя. Рухові порушення, як правило, представлені слабкістю в певній групі м'язів, через що порушується хода, рух руками або, наприклад, закидається шия, можливі так звані гіперкінези - різкі стереотипні рухи в руках, ногах, мімічній мускулатурі, які важко контролюються хворим. У ряді випадків при ДЦП можливе порушення інтелектуального розвитку й мови.

У багатьох зарубіжних клініках лікарі намагаються максимально полегшити життя людям з ДЦП, соціалізувати їх, поліпшити їх фізичний і розумовий розвиток.

Успіхи дітей і дорослих в боротьбі з дитячим церебральним паралічем просто вражають. Вони давно довели всьому світу і перш за все собі, що вони люди не з обмеженими можливостями, а з особливими потребами.

 

Людство ще не розкрило і половини секретів головного мозку. Відносно недавно вчені встановили, що його клітини здатні відновлюватися. Виявилося, що процес відновлення їх просто дуже повільний, але він відбувається! Тому, слід вірити в людей з дитячим церебральним паралічем, у них все обов'язково вийде!

Лікування ДЦП за кордоном

Реабілітаційний госпіталь Алін, Ізраїль (ALYN Hospital) - унікальний реабілітаційно-освітній центр для дітей та підлітків, який розташований в Єрусалимі. Сюди надходять діти з широким спектром вроджених і набутих захворювань, включаючи ДЦП, нейром'язові захворювання, опіки, травми спинного і головного мозку. Надаючи всебічну реабілітаційну допомогу пацієнтам, медичний персонал активно співпрацює з батьками та іншими близькими людьми пацієнта, навчає правильному догляду та основам проведення реабілітаційних занять. Крім того, членам сім'ї пацієнта надається всебічна допомога та підтримка як з боку професійних психологів, так і волонтерів-інструкторів.

Відділення клініки Алін

Лікарня Алін є багатопрофільним закладом. Тут є такі (відділення):

  • Респіраторна (дихальна) реабілітація. Це відділення унікальне для Ізраїлю і одне з небагатьох таких у світі. Сюди надходять діти і підлітки з ушкодженнями дихальних шляхів, що знаходяться на апараті ШВЛ (штучної вентиляції легенів). У відділенні робиться все для того, щоб повернути можливість самостійного дихання, а в разі, якщо це неможливо, пацієнт і його близькі вчаться жити з апаратом ШВЛ і вміти правильно поводитися з ним без допомоги медичних працівників.
  • Відділення ортопедії. Деякі пацієнти потребують виготовлення певних допоміжних засобів, таких як корсети, що підтримують хребет, або ж замісних протезів. У клініці Алін застосовуються найсучасніші технології виготовлення таких засобів, від найпростіших до найскладніших.
  • Відділення анорексії. Тут відновлюють пацієнтів з важкими розладами харчування. Як відомо, до анорексії найбільш схильні підлітки, і в цьому віці вона важко піддаються терапії. У клініці Алін накопичений великий досвід повернення таких підлітків до нормального життя.
  • Відділення дитячого церебрального паралічу.
  • Відділення загальної реабілітації
  • Денний стаціонар
  • Центр розвитку комунікації та соціальної адаптації
  • Відділення лікувальної фізкультури

Безумовно, цим списком відділення лікарні Алін не обмежуються, є ще багато профільних департаментів, що надають спеціалізовану допомогу у відновленні як фізичному, так і психосоціальному.

Методи лікування, що застосовуються в Алін

У клініці використовуються передові методики відновлення втрачених функцій із застосуванням різних методів лікування: хірургії, медикаментозної терапії, ортопедії, фізіотерапії, лікувального масажу, ЛФК, бальнеотерапії, гідротерапії, логопедії.

Також використовуються і нестандартні методики: анімалотерапія (використання тварин в лікувальних цілях), терапія із застосуванням моделювання хворобливих ситуацій у віртуальній реальності, сміхотерапія, арт-терапія, працетерапія в спеціальних майстернях, яка має дві мети: відпрацювання дрібної моторики і соціальну адаптацію.

Всі ці методики застосовуються комплексно, у вигляді інтенсивних курсів. Іноді для досягнення мети потрібно кілька курсів такого активного відновлення та продовження заходів в домашніх умовах.

Мета реабілітації, яку ставлять перед собою фахівці клініки - повернення пацієнта до нормального повноцінного життя. І треба сказати, що в переважній більшості випадків їм вдається досягти цієї мети.

Клініка реабілітації для дітей та дорослих з ДЦП, Китай (Shanxi provitancial cerebral palsy rehabilitation Hospital) на сьогоднішній день вважається кращою клінікою для лікування ДЦП у дорослих і дітей традиційними китайськими методами. Клініка отримала міжнародне визнання, має премію Всесвітнього Фонду миру ООН. Основний профіль клініки - лікування ДЦП і різних рухових порушень (затримки темпів моторного розвитку, парези, м'язова дистонія і ін.) у дітей, а також лікування рухових порушень, що виникли в результаті перенесених судинних і нейроінфекційних уражень головного мозку.

Максимальна ефективність лікування відзначається при роботі з дітьми грудного і молодшого віку (до 5-7 років). Незважаючи на те, що ДЦП вважається досить складним для лікування захворюванням, фахівці клініки не припиняють своїх досліджень і все ж отримують значні результати, освоюючи нові методики і способи лікування в цій галузі.

Лікування в клініці базується на поєднанні методів лікування сучасної західної медицини зі способами традиційної китайської медицини. Серед використовуваних методів китайської медицини є ліки на травах, фізіотерапевтичне лікування, ЛФК, голкотерапія, точкові уколи, при яких застосовуються матеріали з трав та вітаміни, китайський масаж, електромузичний масаж, барокамера, скобління «Гуа Ша» та ін. Підхід до лікування комплексний.

Реабілітаційний центр Аделі (Adeli medical center) - всесвітньо відома клініка, розташована на території знаменитого курорту Пештяни в Словаччині за всього лише в 80 км від Братислави і в 140 км від Відня.

Курорт Пештяни розташований поблизу джерел з унікальними сірчаними грязями і термальними водами, що мають лікувальну дію. Властивості цих природних джерел зробили курорт одним з найважливіших європейських центрів для пацієнтів із захворюваннями опорно-рухового апарату.

Міжнародний центр Аделі унікальний тим, що пропонує реабілітацію для всіх вікових груп: від немовлят і дітей до дорослих і літніх людей.

Основні цілі, які переслідує медичний персонал центру - поліпшення якості життя пацієнтів, максимальна їх соціалізація в суспільстві, підвищення рівня самостійності і самореалізації. Набуття або поліпшення здатності ходити і говорити, а також можливості самостійного догляду за собою, незалежність від рідних і, в ідеальному випадку, повернення до трудової діяльності Головною метою дитячої реабілітації є уникнення важкої інвалідності в майбутньому і підтримка максимально правильного фізіологічного розвитку.