Ортопедія і травматологія

Говорячи про ортопедію та травматологію, ми маємо на увазі два тісно пов'язаних між собою напрямки в медицині, які займаються вивченням, лікуванням і профілактикою патологій опорно-рухового апарату. Ортопедія і травматологія вважаються галузями, що найбільш активно розвиваються у сучасному медичному світі. Незалежно від способу життя, травму може отримати абсолютно будь-яка людина, навіть така, що зрідка виходить з дому. Для того, щоб отримати травму зап’ястя, не обов'язково займатися армреслінгом, а звичайний похід в магазин в зимовий період може закінчитися падінням на руку, і як наслідок - травмою. Також не секрет, що суглоби з часом зношуються і потребують лікування або заміни. Тому ортопедія і травматологія має найбільш розширену групу ризику серед напрямків медицини. Приймаючи рішення звернутися до зарубіжних фахівців, що практикують у центрах травматології та ортопедії, пацієнти мають бути впевнені, що будуть поставлені на ноги в прямому сенсі слова.

У зарубіжних клініках фахівці займаються лікуванням травм і їх наслідків в будь-якої локалізації - на нижніх і верхніх кінцівках. Лікарі зарубіжних центрів спеціалізуються на проведенні операцій при внутрішньосуглобових ушкодженнях, а також при травмах сухожиль і капсульно-зв'язкового апарату.

Лікування травматології та ортопедії за кордоном

Ортопедична клініка Schulthess Klinik Zurich - одна з провідних клінік в Європі. Пацієнтами клініки стають люди з порушеннями роботи опорно-рухового апарату в результаті хвороб і травм.

Висококваліфіковані лікарі, що володіють унікальними методами діагностики захворювань, звільняють пацієнтів від болю і практично завжди досягають максимально повного відновлення функцій хребта, суглобів, кінцівок, тобто відновлення руху і природної активності. Після ретельного обстеження пацієнта фахівцями клініки призначається комплексне лікування, яке може включати консервативне або оперативне лікування, в тому числі складні хірургічні втручання. Вживаються заходи щодо попередження ускладнень, здійснюється серйозна післяопераційна реабілітація.

Напрямки роботи Ортопедичної клініки Schulthess Klinik:

 • Ортопедія верхніх кінцівок,
 • Ортопедія нижніх кінцівок,
 • Ортопедія кисті,
 • Ортопедія стопи, гомілковостопного суглоба, щиколотки,
 • Хірургія хребта і нейрохірургія,
 • Ревматологія,
 • Неврологія,
 • Спортивна медицина,
 • Дитяча ортопедія,
 • Фізіотерапія і реабілітація.

Білоруський протезно-ортопедичний відновлювальний центр - одна з провідних установ Білорусі в області створення виробів для протезування та допомоги хворим з ортопедичними порушеннями. Унікальність Центру полягає в наданні пацієнтам комплексної фізичної, медичної, соціальної та професійної реабілітації. Пацієнти БПОВЦ - це хворі з поліартритами, остеохондрозом хребта, синдромом діабетичної стопи, облітеруючими захворюваннями судин, сколіотичною хворобою, больовими синдромами різного походження.

Курси відновного лікування в клініці отримують також інваліди з ампутацією кінцівок внаслідок травм, інваліди з вродженими патологіями опорно-рухового апарату, зі спінальними травмами без порушення функцій тазових органів, хворі після перенесеного в ранньому віці поліомієліту.

Фахівці центру надають можливість інваліду змінити своє життя і підвищити його рівень, розширивши рамки своїх можливостей. У Центрі ведеться підготовка спортсменів-інвалідів перед міжнародними змаганнями.

Основними завданнями фахівців центру є:

обслуговування пацієнтів з порушеннями опорно-рухового апарату, стаціонарне протезування, забезпечення інвалідів протезними виробами, необхідним ортопедичним взуттям, надання послуг комплексної реабілітації, навчання пацієнтів-інвалідів трудовим навичкам з видачею відповідних кваліфікаційних документів.

У реабілітаційному центрі для кожного пацієнта розробляються індивідуальні комплексні програми реабілітації. Основні методи реабілітаційного лікування:

 • фізіотерапія,
 • лікувально-оздоровча фізкультура (шейпінг, пілатес, аеробіка, фітнес-йога, партерна гімнастика і ін.),
 • заняття в басейні (плавання, аквааеробіка),
 • заняття в тренажерному залі,
 • рефлексотерапія,
 • мануальна терапія,
 • водолікування (душ циркулярний, шотландський, висхідний, душ Шарко),
 • грязе- і гальваногрязелікування,
 • психотерапія.

Нове медичне обладнання дозволяє впроваджувати нові реабілітаційні методи.

Клініка «Medical Park Bad Wiessee», Німеччина - відома німецька клініка, що спеціалізується на ортопедії, травматології, спортивній медицині і кардіології.

Відділення ортопедії та спортивної медицини клініки «Medical Park Bad Wiessee» займається лікуванням будь-яких вроджених і набутих захворювань опорно-рухового апарату і кістково-м'язової системи, а також реабілітацією після операцій на хребті, кістках або суглобах. Важливим напрямком роботи клініки є допомога у відновленні здоров'я людей, постраждалих в результаті ДТП і нещасних випадків, і пацієнтів з протезами. Серед пацієнтів відділення багато професійних спортсменів міжнародного класу, а також спортменів-любителів.

Кардіологічне відділення клініки «Medical Park Bad Wiessee» займається кардіологічною діагностикою та ранньою реабілітацією після інфаркту міокарда і після перенесених хірургічних операцій - операцій із заміни серцевого клапана, операцій із шунтування та ін.

Істотна особливість клініки - її відмінна технологічна оснащеність сучасним медичним обладнанням, засобами для догляду, реабілітації та профілактики захворювань. Прекрасна лікувально-діагностична база є передумовою для точного аналізу стану пацієнта і вибору оптимального плану лікування.

Фахівці клініки використовують системний підхід до лікування. Програма лікування призначається за результатами досліджень і тестів індивідуально для кожного пацієнта. Під наглядом досвідчених фахівців хворі, що надходять у важкому стані, поступово повертаються до нормального способу життя.