Вакцинація за кордоном

Відкриття вакцин дійсно стало проривом у світовій медицині 19 століття та допомогло перемогти небезпечні інфекції, що забирали мільйони життів. До недавнього часу люди розуміли необхідність профілактики інфекційних захворювань, та довгий час ніхто не сумнівався в тому, що щеплення робити необхідно, це не обговорювалося в принципі. Сьогодні ж в Україні ставлення до вакцинації досить таки неоднозначне.

Говорячи про вакцинацію в юридичній площині, будь-який громадянин України має право від неї відмовитися, при цьому не боячись застосування будь-яких санкцій з боку держави. Згідно ряду законів, а також Цивільного кодексу та Конституції України, щеплення, як і інші форми медичної допомоги громадянам, є добровільними. Однак до цих пір в більшість дитячих садків та шкіл неможливо влаштуватися без заповненого за віком календаря щеплень, тому багато батьків знаходять способи порушити законодавство, купуючи карти вакцинації незаконно, тим самим ускладнюючи завдання лікарям у разі, якщо дитина захворіє тією хворобою, від якої у неї , нібито, є щеплення.

У нашій країні в обов'язковому порядку прививають від десяти інфекцій: туберкульозу, гепатиту В, дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, паротиту та краснухи.

Календар щеплень дітям 2017

В Україні з 1 січня 2015 вступив в силу календар щеплень, затверджений наказом №551 Міністерства охорони здоров'я України, який актуальний і на сьогоднішній день. Фахівці підкреслюють, що новий календар щеплень для дітей розроблений відповідно до європейського баченням вакцинації і профілактики інфекцій.

Відмова від вакцинації – це порушення права дитини на здоров'я та розглядається в країнах Євросоюзу, як відсутність батьківської турботи.

Існують групи осіб, які виступають проти вакцинації. Їхні аргументи завжди наголошують на неприпустимості «величезного числа ускладнень вакцинації». Але не варто забувати, що вакцинація стала «жертвою» власного успіху – ми всі стали забувати тяжкість захворювань від яких у наш час прививають, адже раніше вони служили свого роду «природним відбором» коли з 15 дітей в сім'ї виживало 6-7. Та й в антищеплинському русі часто беруть участь парамедики (гомеопати, остеопати, цілителі), біологи, філософи та політики. Більшість, яких не мають жодного відношення до практичної медицини, створення вакцин і педіатрії тим більше.

Основними причинами масової відмови батьків від вакцинації є антивакцинальна компанія, що широко розгорнулася в Україні, та відсутність необхідної кількості якісних вакцин.

Батьки вірять всьому, що почують про вакцинацію від знайомих, побачать по телевізору, прочитають в ЗМІ та відмовляються робити щеплення своїм дітям. Протягом останніх років встановилася думка, що щеплення приносять дитині більше шкоди, ніж користі. Крім того, погано говорити про щеплення та не робити їх стає своєрідною модою. Однак заручниками такої моди стають наші беззахисні діти.

На жаль, часто неякісні вакцини, які категорично заборонено колоти дітям через порушені умови зберігання, спливу термінів придатності, все ж потрапляють до медичних установ України, тим самим піддаючи малюків серйозній небезпеці дискредитуючи вітчизняну медицину.

Вирушаючи за кордон (Ізраїль, Німеччина) на вакцинацію, ми рекомендуємо взяти у педіатра або сімейного лікаря заповнений на момент від'їзду календар щеплень дитини. Якщо ж дитина не прививалася раніше, маючи на те певні протипоказання, необхідно обов'язково взяти всі документи, які вказують на причину відсутності вакцинації.

За кордоном, перед вакцинацією, э обов'язковим огляд дитини імунологом, педіатром, а при необхідності ще й невропатологом.

Якість вакцин в Ізраїлі та Німеччині – бездоганна. Ми переконані в тому, що батьки приймають правильне рішення, обираючи вакцинацію в вищевказаних країнах, захищаючи тим самим життя та здоров'я своїх дітей.

Календар щеплень в Ізраїлі

Таблиця повсякденних щеплень

 

Календар щеплень в Німеччині

http://boden-see.org/wp-content/uploads/2015/06/impfun-2.jpg