19.04.2017

У США винайшли штучні м'язи, які можна робити з нейлону

Інженери Массачусетського технологічного інституту знайшли простий і недорогий спосіб створювати гнучкі штучні м'язові волокна з нейлону.

Про це вчені повідомили на офіційному сайті інституту. Штучні м'язи – це матеріали, що здатні скорочуватися подібно до м'язових волокон. Дослідники з MTІ заявили, що розробили просту і дешеву систему для створення таких "м'язів".

Ключовий компонент, з якого вчені МТІ зробили волокна штучних м'язів – недорогі та широко поширені волокна нейлону. Новий підхід до використання цього матеріалу полягає у формуванні та нагріванні волокон певним чином.

Як стверджують вчені, їхнє штучне волокно може пережити близько 100 тис. циклів скорочень і до того ж здатне витримати енергію від 17 циклів скорочень на секунду. Один з учасників проекту стверджує, що ця технологія також знайшла б своє місце і в текстильній промисловості. Так, подібне волокно можна було б використовувати в одязі, за рахунок чого одяг прилягав б до тіла, завдяки цьому підходила б кожному власнику, незалежно від індивідуальних особливостей тіла. Або ж при виготовленні взуття.

"Це проста ідея, яка працює дуже добре. Матеріали дуже дешеві, що здешевлює і робить універсальним виробництво. Спосіб приведення в дію – простий електричний імпульс. Сила скорочення і гнучкість просто вражає", - сказав професор Університету Wollongong в Австралії Джеффрі Спінкс.

Новини світової медицини
23.04.2017
Вчені зрозуміли, в чому причина переїдання при рідкісному спадковому захворюванні
За приблизними оцінками, від синдрому Прадера-Віллі страждає кожна 15000 людина. Синдром розвивається через дефекти в області 15-ї хром...
19.04.2017
Нові можливості в лікуванні онкології
Існує низка інновацій в медицині, завдяки яким рак перестане бути смертельним захворюванням в найближчі 25-30 років і перейде до перелі...