Вартість лікування

Плануючи лікування за кордоном, кожного пацієнта, безумовно, хвилює фінансова сторона даного питання. І не дарма, оскільки цінова політика в зарубіжних клініках в рази вища вітчизняних цін на діагностику, лікування та реабілітацію.

Хоча точні цифри в кожному окремому випадку будуть відрізнятися, приблизну вартість медичного обслуговування за кордоном можна визначити цілком реально ще до поїздки.

Відповідаючи на питання пацієнтів щодо вартості лікування за кордоном, ми завжди робимо акцент на тому, що остаточна ціна лікування складається з декількох складових. Першою з них є вартість окремого ліжко-дня, під яким розуміється день, проведений вами в клініці.

Ця цифра калькулюється з вартості всіх призначених лікувальних процедур, сестринського догляду та повного пансіону. Для європейських клінік вартість ліжко-дня варіюється від 550 до 1000 євро за добу.

Крім того, в ціну лікування входить гонорар головного лікаря, який особисто керує індивідуальним лікувальним процесом, розцінки на діагностичні процедури та різні додаткові витрати (послуги перекладача, доставка в лікарню з аеропорту і т.п.).

Якщо ж мова йде про амбулаторне лікування, тоді пацієнт дізнається розцінки безпосередньо перед поїздкою, отримуючи відповідь клініки на зроблений раніше запит. По приїзду він самостійно оплачує все в касу медзакладу, а медичний представник, який супроводжує хворого, отримує 10-15% комісії від остаточної суми за лікування хворого.

Вартість лікування за кордоном залежить від цілого ряду чинників. Особливе місце серед них займає ступінь популярності медичного закладу, а також займаний ним статус (державне, приватне або університетське). Припустимо, лікування в університетському медичному всесвітньовідомому центрі обійдеться в рази дорожче в порівнянні з аналогічними послугами, що надаються невеликою приватною клінікою. Це не означає, що пацієнт може отримати лікування більш на низькому рівні. Просто в медичній сфері, як і в будь-який інший, статусу і рейтингу клініки надають особливого значення.

У багатьох зарубіжних клініках діють міжнародні відділи, які приймають і консультують виключно іноземних пацієнтів. Як правило, такі відділи існують в державних медзакладах. Якщо Ви обираєте подібну клініку, в цьому випадку потрібно бути готовими до націнки в розмірі 20-40% від загальної суми вартості лікування. Таким чином, лікарні отримують досить непогане додаткове фінансування за рахунок пацієнтів з інших країн.

Важливу роль у формуванні ціни за лікування, крім статусності клініки, має один важливий фактор – ступінь кваліфікації обслуговуючого медперсоналу. Якщо пацієнт бажає спостерігатися у лікаря з професорським званням, який має заслуги світового масштабу в медицині, тоді він повинен бути готовий заплатити підвищений, а іноді навіть подвійний тариф за лікування.

Розраховуючи остаточну вартість медичних послуг, приймаюча сторона враховує також вік пацієнта, тривалість лікування (амбулаторного або госпіталізації, реабілітації), конкретний діагноз, ризик можливих ускладнень основного захворювання, ступінь комфортності палати або орендованого житла.

Говорячи про конкретну країну, слід зазначити, що в медзакладах Західної Європи лікування обходиться недешево. З огляду на досить високий рівень підготовки медичного персоналу та прекрасну оснащеність медичним високотехнічних обладнанням, вирушаючи на лікування в одну із західноєвропейських країн, Ви можете з набагато більшою ймовірністю розраховувати на успіх, проте за такі гарантії доведеться заплатити.

Вирушаючи на лікування за кордон, пацієнт завжди повинен бути готовий надати цілий список довідок, аналізів, знімків і т.п. Дуже часто зарубіжні ескулапи не довіряють результатам проведеної в нас діагностики та наполягають зробити її у них в клініці, більше довіряючи своїй апаратурі та медичному персоналу. Тому спочатку потрібно ознайомитися з орієнтовними цінами на діагностичне дослідження організму.

Розгорнутий аналіз крові 600-800 $

Ультразвукове дослідження 300-350 $

Рентген 300 $

ПЕТ КТ 1870 $

МРТ 1350-1850 $

Консультації фахівців 600-800 $